BLUE BEAR Caffe, naša nová kaviareň v Auparku!

By 17. decembra 2018Novinky

Predstavujeme vám našu štýlovú prevádzku BLUE BEAR Caffe and bar, ktorú sme sa snažili navrhnúť v súlade s najprísnejšími bio a eco friendly normami. Kvalitne pražené zrná a lahodná chuť našej s láskou pripravenej kávy vytvárajú neopakovateľnú atmosféru. Preto, ak si vášnivý kávičkár, máš svoj originálny štýl, si férový k ľuďom a ekologický k životnému prostrediu, neváhaj a príď na kávu!

bluebear caffe steampunk

Štýlová

Koncept kaviarne je, podobne ako naša reštaurácia, inšpirovaná atmosférou 30. rokov 20. storočia, teda amerického štýlu v čase prohibície. Industriálny dizajn kaviarne je, navyše, doplnený neskorším fantasy štýlom zameraným na technológiu. Interiér je doplnený o prvky Steampunku plného pary, potrubí a ozubených kolies.

 

Bio

Kvalitná káva tvorí podstatu našej filozofie. Preto sme sa rozhodli pre Bio-organickú kávu značky TIKTAK. Kávové zrná sú najvyššej kvality sú pestované v Mexiku, Peru a Tanzánii. Jemná chuť orieškov, pomaranča a malín, obohatená o arómu kávy ORGANICA Dark Roast, je vytvorená vďaka zmesi kávových zŕn z odrody Arabica a Robusta. Chuť kvalitnej kávy ešte viac zvýrazní ponuka chutných domácich koláčikov.

 

 

Férová

Hodnoty sú pre nás prvoradé! V rámci zberu a pestovania kvalitnej kávy preferujeme férový obchod. Európski spotrebitelia spolu s producentmi z rozvojových krajín Ázie, Afriky, Latinskej Ameriky či Karibiku vystupujú ako partneri. Pojmy ako moderné otroctvo, detská pracovná sila či zneužívanie drobných farmárov, sú pre nás cudzie. Naša káva je označená logom Fair trade. Z toho vyplýva, že ju kupujete so zárukou, že robotníci dostali spravodlivú mzdu.

Ekologická

Okrem toho, že je naša káva BIO, plní aj normy pestovania v rámci ekologického poľnohospodárstva EU. Pri výrobe a pestovaní zŕn pre výrobu tohto lahodného nápoja nepoužívame žiadne syntetické prostriedky ochrany rastlín. Pestovanie kávových zŕn podlieha pravidelným a prísnym ekologickým opatreniam zaručujúcim ochranu prírody bez rizika poškodenia životného prostredia.

 

 

My, v BLUE BEARi, milujeme kvalitnú kávu plnú lahodnej arómy. Aj preto sme pre vás vytvorili koncept štýlovej prevádzky, ktorá je jedinečná. Jej výnimočnosť spočíva nielen v unikátnom industriálno-steampunkovom štýle, no najmä vo filozofii. A to ju robí vskutku originálnou!