Chuť Ameriky prichádza do Bratislavy

By 12. októbra 2017Novinky

V Bratislave už dnes nájde domáci aj návštevník veľa dobrých reštaurácií. Ani jedna z nich však neponúka americké špeciality. Hoci väčšina z nás si pod Amerikou predstaví mrakodrapy či hollywodské celebrity, málokto tuší, že Amerika má svoju vlastnú a špecifickú kuchyňu. Amerika nie sú len steaky, hamburgery či pizza. Teda to, čo každý z nás pozná z hollywoodských filmov. Americká kuchyňa ponúka ďaleko viac: rôznorodé jedlá, rôzne chute a vysokú kvalitu jedál.

 

 

 

 

To všetko bude svojim návštevníkom od novembra ponúkať aj Blue Bear Restaurant and Bar v Bratislave. Každý, kto bude chcieť zažiť Ameriku, tak nebude musieť letieť do New Yorku či Los Angels. Stačí, ak dôjde do nových priestoroch v rezidencii Blumental na Mýtnej 48. Kým teraz tam vládne ešte čulý stavebný ruch, o niekoľko týždňov sa už dočkáme pravej americkej kuchyne pod vedením skúseného šéfkuchára Jozefa „Doda“ Haluzu.

Blue Bear Restaurant and Bar sa bude zameriavať najmä na kvalitné mäso, ryby, zeleninu. Mäso Vám v novej reštaurácii ponúknu buď od lokálnych dodávateľov, no niektoré kúsky budú voziť priamo z Ameriky. V ponuke preto určite nájdete steaky okorenené špeciálnymi americkými koreninami, aljašského lososa, kuracie krídleká v chrumkavom kukuričnom obale so zelerovými stonkami, doružova pečenú panenku z iberico prasiatka s cuketovými noodles opečenými na arašidovom oleji či americké vafle so zázovoro-medovou omáčkou a flambovaným ananásom.

Blue Bear sa chce okrem jedla špecializovať aj na whiskey. Veď práve tá patrí k Amerike ako už spomínané mrakodrapy. Všetci si pamätáme ako ju popíjali Ewingovci v slávnom seriáli Dallas. Chýbať však nebudú ani slovenské pivo z domáceho pivovaru či miešané nápoje.

Blue Bear Restaurant and Bar bude pre zákazníkov otvorená od skorého rána do neskorého večera. Už od 10. novembra si tak budete môcť dať v novej reštaurácii v Bratislave ovocný fresh či originál americké vajcia na raňajky, originál steak z amerického mäsa na obed s pohárom kalifornského Sauvignonu či aljašského lososa s grilovanou zeleninou na ľahkú večeru.

A potom si po takom dni si budete môcť povedať: „Takto chutí Amerika!“

Sledujte nás na našom Facebooku 😉