Najlepší vývar z kohúta v Bratislave? Ochutnáte iba v Blue Bear

By 8. januára 2018Novinky

Vývar bol odjakživa symbolom nedeľného obedu vo viacerých rodinách. Dávno to však nie je iba nedeľný rituál a kvalitný chutný vývar si ľudia doprajú aj kedykoľvek počas týždňa, vždy keď naň dostanú chuť. Štandardné kuracie či hovädzie vývary ponúka viacero reštaurácii v Bratislave.

kohúti vývar

Ochutnali ste však pravý vývar z domáceho kohúta?

A La Carte ponuke Blue Bear-u nájdete medzi polievkami u zákazníkov obľúbený číry vývar z domáceho kohúta s cestovinou a zeleninou. Hostia si ho u nás dávajú znova a znova. Fantastická chuť vývaru z kohúta nikdy neomrzí. Nie nadarmo ho označujú za najlepší v Bratislave. Číri vzhľad nášho vývaru a úžasná vôňa lákajú už na prvý pohľad a neviete sa ho dojesť.  Vývar z domáceho kohúta je kvalitný s výraznou chuťou. Málokto vie, že je oveľa silnejší ako klasický slepačí.

Okrem toho, že vývar z domáceho kohúta je chutný a ako polievka nikdy nesklame má pozitívne účinky na organizmus, najmä v chladnom počasí v zime.
Kvalitný silný vývar predstavuje pomoc pri prechladnutí:

  • Ak vás trápi zimnica alebo upchatý nos, vývar je tým správnym liekom. Podávame ho primerane horúci, takže stúpajúce vodné pary navyše spriechodnia dýchanie.
  • Dopĺňanie tekutín je pri prechladnutí veľmi dôležité. Čím viac vývaru z kohúta zjete, tým lepšie.
  • Je jasné, že kuracie mäso je bohatým zdrojom výživných proteínov. Tie sú pri prechladnutí o to významnejšie, že spravidla nemáte chuť do jedla. Okrem prijatých kalórií tak posilníte aj imunitný systém.
  • Kohúti vývar pozostáva aj zo zeleniny, ktorá predstavuje štedrú dávku vitamínov a

Náš vývar ako prvá pomoc

Ochutnali ste na firemnej oslave alebo v piatok večer s kamarátmi u nás v Blue Bear  zo širokej ponuky viac druhov whisky ako ste mysleli, že zvládnete? Potom sa určite na druhý deň necítite práve vo svojej koži. Ak vás trápia kruté bolesti hlavy a žalúdok odmieta prijímať jedlo, zastavte sa opäť na náš domáci kohúti vývar. Jeho čaro spočíva v tom, že organizmus zavodní a dodá obehovému systému potrebné živiny. Odbúravanie alkoholu sa tak povediac naštartuje a telo sa prebytočných toxínov zbaví účinnejšie a rýchlejšie.